Başkanın Seçim Öfkesi

Haber Tarihi : 12.04.2019 10:21:58 Aydın’ın Çine ilçesinde belediye başkanı seçilen CHP’li Enver Salih Dinçer, seçimde kendisine destek vermeyen bir firmayı cezalandırdı. İlçe merkezindeki Hamitabat Mahallesi’nde yıllardır faaliyet gösteren bir firmaya ait deponun giriş çıkışını gece yarısı dubalarla kapatan Çine Belediyesi’nin mahsur bıraktığı araçlar vinç yardımı ile saatler süren çalışmanın ardından kurtarıldı.
A +   A -

Edinilen bilgiye göre; 10 yıl önceki seçimlerde Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer’i destekleyen Çine’deki Yılmazlar firması 31 Mart yerel seçimlerinde bu defa CHP’nin adayı Enver Salih Dinçer’i değil Cumhur İttifakı’nın adayı Celal Özden’i destekledi. 31 Mart yerel seçimleri tamamlanıp ilçede CHP’li başkan adayı Enver Çine Belediye Başkanı Enver Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer’i eleştirdi.

Yapılan olayın tamamen bir siyasi öfke olduğunu ve Başkan Salih Dinçer’i bu davranışından ötürü kınadığını belirten Çine İlçe Başkanı Mehmet Tosun, “Çine siyasi tarih açısından çok kötü günler geçiriyor. Yapılan uygulamalar ilçenin gerçekten tadını tuzunu kaçırdı” diye konuştu.

Firmanın sahibi İsmail Yılmaz ise böyle bir siyasi öfke görmediklerini belirterek “Belediye seçimlerinde Cumhur ittifakının adayını desteklediğimizden dolayı seçimi kazanan CHP’li Belediye başkanı Enver Salih Dinçer bizi böyle cezalandırıyor. Gece yarısı firmamıza ait depoda araçlarımız park halinde iken dubalarla depoya giriş çıkışı kapattı. Mağduruz. Hiçbir iş de yapamadığımız araçlarımızı kullanamadık” dedi.

Firmanın diğer ortağı Mevlüt Yılmaz da Çineli vatandaş olarak Çine’ye yatırım yapılması için kendilerine gelen Cumhur ittifakının adayını desteklediklerini, seçimden sonra da Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer tarafından önce ‘Burayı terk edin’ diye tehdit edildiğini ardından da bu olayları yaşadıklarını söyledi.Seçimlerde Belediye Başkan adayı olan Cumhur İttifakı’nın adayı Celal Özden de seçimlerde oyu düşen ve seçimi kıl payı kazanan Dinçer’in öç almak için bu yola başvurduğunu ileri sürerek, “Salih Dinçer sadece bir esnafa değil kendisine oy vermediğini düşündüğü tüm esnafa karşı öç alma duyguları ile hareket etmeye başladı.

Birçok esnafın inşaat ruhsatı iptal edildi. Suları kesildi. Bu yapılanları şiddetle kınıyorum” diye konuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !