BOZDOĞAN HABERLERİ / Aydın

 • Serbest Kalan Aydınlı Mehmet Hoca'dan Açıklama Bir süre önce sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek hakkında başlatılan soruşturma neticesinde tutuklanan Aydınlı Mehmet Hoca serbest bırakıldı. Sosyal medya paylaşımları yüzünden soruşturma geçirdiğini vurgulayan Aydınlı Mehmet Hoca, “Adalete hep güvendik, güvenmeye devam edeceğiz” dedi.
 • 6. Gen Klonlama Kursu ADÜ'de Düzenlendi Türk Mikrobiyoloji Cemiyetinin destekleriyle Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rekombinant DNA ve Rekombinant Protein Merkezi (REDPROM) tarafından düzenlenen 6. Gen Klonlama Kursu geniş bir katılımla gerçekleşti.
 • Aydın 235 Yuvada 470 Leyleğin Sayımı Yapıldı Aşağı Büyük Menderes Havzası köylerinde her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen yaz göçmeni leyleklerin 2019 yılı sayımları tamamlandı.
 • Bu Köyde Hem Manzara Hem De Ürünler Doğal Aydın’ın Bozdoğan İlçesinde bulunan ve 3 yıl önce ‘Doğa ve tarih buluşuyor, doğaseverlerin buluşma noktası Ege’nin yeni rotası dünyanın 8. harikası Arapapıştı Kanyonu’ sloganıyla turizme kazandırılan Kemer Barajı’na ziyaretçi akını nedeniyle ekonomide de canlanma yaşanıyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan ve bölgedeki köylülerin üretimlerinin satışa sunulduğu Kemer Köy Pazarı da doğal beslenmek isteyenlerce büyük ilgi görüyor.
 • Babasıyla İlik Bekleyen Ebru'dan Bağış Çağrısı Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde, 16 yaşındayken lösemiye (Kan kanseri) yakalanan Ebru Çelen, iki yıl süren tedavisinin ardından hastalığı yendi ancak 6 gün sonra bu kez babası Yılmaz Çelen’in aynı hastalığa yakalandığını öğrenince hastalığı yeniden nüksetti. Babasıyla yan yana yataklarda ilik bekleyen Ebru, “Belki sensin, bilemezsin” sözleriyle bağışçılara seslendi.
 • Babasıyla Yan Yana Yataklarda İlik Bekleyen Ebru'dan Bağış Çağrısı Açıklaması 'Belki Sensin, Bilemezsin' Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde, 16 yaşındayken lösemiye (Kan kanseri) yakalanan Ebru Çelen, iki yıl süren tedavisinin ardından hastalığı yendi ancak 6 gün sonra bu kez babası Yılmaz Çelen’in aynı hastalığa yakalandığını öğrenince hastalığı yeniden nüksetti. Babasıyla yan yana yataklarda ilik bekleyen Ebru, “Belki sensin, bilemezsin” sözleriyle bağışçılara seslendi.
 • Kanseri Yendikten 6 Gün Sonra Babasının Hasta Olduğunu Öğrenince Rahatsızlığı Nüksetti Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde, 16 yaşındayken kan kanserine yakalanan Ebru Çelen, iki yıl süren tedavisinin ardından hastalığı yendi ancak 6 gün sonra bu kez babası Yılmaz Çelen’in aynı hastalığa yakalandığını öğrenince hastalığı yeniden nüksetti.
 • Arapapıştı Kanyonu Eşsiz Güzelliğiyle Cazibe Merkezi Oluyor Aydın’ın Bozdoğan ilçesi sınırlarında yer alan Arapapıştı Kanyonu’nda, su seviyesinin yükselmesiyle tekne turları yeniden başladı.
 • İç Tekne Turizminin Yeni Gözdesi; Arapapıştı Kanyonu Dünyanın sekizinci harikası olarak adlandırılan Aydın’ın Bozdoğan ilçesindeki 60 yıllık Kemer Barajı su toplama havzasında bulunan Arapapıştı Kanyonu ziyaretçi akınına uğruyor.
 • Buzağı 'Aybüke' Bozdoğan'ın Prensesi Oldu Aydın’da ilk kez Bozdoğan ilçesinde düzenlenen buzağı güzellik yarışmasında 23 dişi buzağı arasından seçilen Aybüke isimli buzağı Bozdoğan’ın prensesi oldu. Prenses Aybüke, sahibi Mehmet Erol Dikmen’e kupanın yanı sıra yarım altın kazandırırken kendisi de bir çuval yem ve biberon kazandı.
 • İneklerin Dronla İmtihanı, Drondan Korkan İnekler Böyle Kaçıştı Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde yeni kurulan bir çiftlikte yapılmak istenen tanıtım çekimleri sırasında drondan korkan inekler kaçacak delik aradı. İneklerin korkusu kameralara an ben an yansırken hamile ineklerin aşırı strese girip düşük yapmalarından korkulduğu için çekimlere ara verildi.
 • Askeri Helikopterin De Katıldığı Tatbikat Nefes Kesti Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde gerçekleştirilen ve bir askeri helikopterin de katıldığı arama kurtarma tatbikatı nefes kesti.
 • Aydın'da Askeri Helikopterin De Katıldığı Tatbikat Nefes Kesti Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde gerçekleştirilen ve bir askeri helikopterin de katıldığı arama kurtarma tatbikatı nefes kesti.
 • Bozdoğan'da 'Buzağı Güzellik Yarışması' Düzenlenecek Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş, Nisan ayı sonunda ilçede ödüllü ’Buzağı Güzellik Yarışması’ düzenleyeceklerini açıkladı.
 • Büyükşehir Efeler'de 50 Bin Fide Daha Dağıttı Aydın Büyükşehir Belediyesi ata tohumlarından oluşan fide dağıtımının ikinci etabına efeler’den başladı. Büyükşehir çalışanları tarafından dağıtılan 50 bin fide ise dakikalar içinde tükendi.
 • Yeni Başkan Makam Koltuğuna Oturunca Şok Yaşadı Yerel seçimin en hareketli geçtiği illerden biri olan Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde rakibi 15 yıllık CHP’li Belediye Başkanı’na karşı seçimi kazanan AK Partili Ufuk Altıntaş makama oturunca şok yaşadı. 34 bin nüfusu bulunan ilçe belediyesinin 78 milyon TL borcu ile karşılaşan Belediye Başkanı ne yapacağını şaşırdı. Belediyeye hemen müfettiş çağıran başkan Altıntaş, vatandaşın da olaydan haberdar olması için ilçe meydanına ve çeşitli binalara devraldığı belediyenin mali durumunu gösteren brandalar astırdı.
 • Aydın Ülkü Ocaklarına 5 Yeni Atama Aydın’da bir süredir kapalı olan Ülkü Ocakları için yeni başkan ataması yapıldı. 5 yeni başkanın atandığı ilçe ocak başkanları yeniden açıldı.
 • Üniversiteli Gençlerden Anlamlı Sergi AYDIN – Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Bozdoğan Meslek Yüksekokulu (MYO) Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencilerinin, Öğr. Gör. Nurdanur Tavlan Soydan nezaretinde Yaşlılara Saygı Haftası’na yönelik hazırladıkları “Çınar’ın Sesi” isimli fotoğraf sergisi beğeni topladı.
 • Bozdoğan'da 15 Yıllık Apaydın Dönemine Altıntaş Son Verdi Aydın’ın Bozdoğan ilçesindeki kesin olmayan seçim sonuçlarına göre, Ufuk Altıntaş’ın seçimden zaferle çıkması sonucu üç dönemdir belediye başkanlığını sürdüren Tümer Apaydın devri kapandı.
 • Aydın Büyükşehirde Kesin Olmayan Sonuçlar Açıklandı Aydın İl Seçim Kurulu tarafından, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kesin olmayan seçim sonuçları açıklanırken, mevcut Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, 368 bin 791 oyla seçimin galibi olurken, Cumhur İttifakı adayı Mustafa Savaş ise 299 bin 056 oy aldı.
 • Aydın'da 820 Bin Seçmen 112 Aday İçinden Tercih Yapacak Aydın’da 820 bin 708 seçmen, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde belediye başkanlığında seçim bölgelerindeki 112 aday için tercihte bulunacak.
 • OGM 180. Yıl Yürüyüşü Bozdoğan'da Yapıldı Aydın’da Orman Genel Müdürlüğü’nün 180’inci Yılı Doğa Yürüyüşü Nazilli Orman İşletme Müdürlüğü koordinesinde Bozdoğan’da gerçekleştirildi.
 • Özlem Çerçioğlu'ndan Bozdoğan'da Miting Gibi Açılış Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Bozdoğan’da sosyal tesis açılışına katılarak Bozdoğanlılarla buluştu.
 • Büyükşehir Ata Tohumlarını Efeler Sakinleriyle Buluştu Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından sahip çıkılan ata tohumlarından yetiştirilen fidelerin dağıtımlarına Efeler’de devam edildi. Binlerce vatandaş sıraya girerek fidelerini Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun elinden aldı.
 • Mustafa Savaş Ve Ümmet Akın, Umurlu'da 54 Yeni Üyeye Rozet Taktı Cumhur İttifakı’nın Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş ile Efeler Belediye Başkan Adayı Ümmet Akın, Umurlu Mahallesinde gerçekleşen mitingde 54 yeni üyeye rozet taktı.
 • AK Parti Ve MHP'li Adaylar Omuz Omuza Şarkı Söyledi Cumhur İttifakı’nın Aydın adayları Türkiye’de bir ilki başardı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş’ın seçim hazırlıkları kapsamında hazırlanan şarkıyı AK Parti ve MHP’li adaylar omuz omuza söyledi.
 • Özlem Çerçioğlu, Bozdoğan Seçim Ofisini Açtı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, seçim ofisi açılışı için gittiği Bozdoğan’da binlerce vatandaş tarafından coşkuyla karşılandı.
 • 'Tekstil Park Yaşam Alanı'nın Temeli Atıldı Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından kamulaştırılan 177 dönümlük Tekstil’in bulunduğu alana yapılacak olan ‘Tekstil Park yaşam Alanı’nın temeli törenle atıldı. Temel atma töreninde konuşan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu; “Biz bu alanı birkaç kişiye değil Aydın’da yaşayan 1 milyon 100 bin kişinin hizmetine sunuyoruz” dedi.
 • Çöpün Önündeki Tabut Herkesi Korkuttu Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde yüzlerce kişiyi mezara taşıyan tabut eskimeye yüz tutunca çöpe atıldı. Yoldan gelip geçenleri ve çöp bidonlarını kullanan çevre sakinlerini korkutan tabut, şikayet üzerine çöp bidonlarının önünden alındı.
 • Aydın'da 4 Yeni Ambulans Sağlık Hizmetlerine Sunuldu Sağlık Bakanlığı tarafından, sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere tahsis edilen 4 yeni ambulans için Aydın Valiliği önünde dağıtım töreni düzenlendi.
 • Bozdoğan'da Çevreci Proje Aydın’da, Bozdoğan İlçe Kaymakamlığı, ‘Bozdoğan doğasını koruyor, bez çanta kullanıyor’ sloganı ile ilçe genelinde bez çanta dağıtımı gerçekleştirdi.
 • Başkan Çerçioğlu, Bozdoğan Deve Güreşlerini İzledi Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, geleneksel Bozdoğan deve güreşlerini izledi.
 • Aydın'da Kütüphaneler Renklendi Aydın il genelindeki bazı kütüphaneler yeniden dizayn edilerek çocukların seveceği bir şekilde renklendirildi.
 • Doğumdan Sonra Rahatsızlanan Anne Koyunu Otomobil İle Veterinere Yetiştirdi Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde bir çoban doğum yaptıktan sonra rahatsızlanan koyunu otomobili ile hastaneye yetiştirdi. Doğum sonrası metobolik sendrom yaşadığı belirlenen koyuna otomobil içerisinde serum bağlandı.
 • Atmacanın Yaraladığı Güvercin Ameliyat Edildi Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde atmaca tarafından ağır yaralanan bir güvercin, ilçede bulunan veteriner hekim tarafından ameliyat edildi. Yaklaşık 1 haftalık yoğun bakım tedavisini tamamlayan güvercin hayati tehlikeyi atlattı.
 • Bozdoğan'da İş Yerinin Kasasını Boşaltan 2 Şüpheli Tutuklandı AYDIN – Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde, bir iş yerinin kasasından altın ve para çaldıkları iddiasıyla jandarma tarafından yakalanan 2 şüpheli tutuklandı.
 • Aydın İle Mardin Arasında Mektup Kardeşliği Bozdoğan Altıntaş Şehit Ercan Menderes İlkokulu ile Mardin Savur İlçesi Yenilmez ilkokulu öğrencileri arasında mektup kardeşliği oluştu. Proje kapsamında 4.sınıf öğrencileri, Sınıf Öğretmeni Songül Biçer rehberliğinde mektup kardeşliği ile başlayan dostluk köprüsü öğrencileri, velileri ve öğretmenleri mektupla buluşturdu.
 • Aydın Jandarmasından Uyuşturucu Tacirlerine 3 İlçede Eş Zamanlı Operasyon Açıklaması 11 Gözaltı AYDIN – Aydın’ın Nazilli, Bozdoğan ve Kuşadası ilçelerinde, jandarma ekiplerinin uyuşturucu tacirlerine yönelik düzenlediği eş zamanlı operasyonlarda 11 şüpheli gözaltına alındı.
 • AK Parti'li Mustafa Savaş'tan Büyükşehre Bütçe Eleştirisi Cumhur İttifakı’nın Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve AK Parti Milletvekili Mustafa Savaş, Bozdoğan’dan Özlem Çerçioğlu’na büyükşehir belediyesinin bütçesi üzerinden yüklendi.
 • Bozdoğanlı Özel Öğrenciler Sinemayla Tanıştı Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde bulunan Bozdoğan Özel Eğitim İş Uygulama Okulu öğrencileri hayatlarında ilk kez tanıştıkları sinemada büyük heyecan yaşadı.
 • Aydın Büyükşehirden Tarımı Geliştirecek Proje Aydın’da tarımı ve hayvancılığın gelişmesi için birçok projeyi hayata geçiren Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni hazırlanan ve yürürlüğe giren nazım imar planıyla Aydın genelinde 1.373 hektar tarım ve hayvancılık tesis alanının planlaması yapıldı.
 • Aydın'da Okullar Arası Atıcılık Şampiyonası Yapıldı Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından koordine edilen Okullar Arası Atıcılık Yıldızlar ve Gençler İl Şampiyonası Aydın Gençlik Merkezi atış poligonunda gerçekleştirildi.
 • Başkan Çerçioğlu, Bozdoğanlı Kadınlarla Birlikte Yürüdü AYDIN – Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde, bir grup kadın, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na destek için yürüyüş yaptı.
 • Cumhur İttifakı'nın Aydın Adayları Tanıtıldı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Cumhur İttifakı’nın oyu 24 Haziran seçimlerinde 52,6 oldu. İnşallah Cumhur İttifakı bu seçimde 60’ın üzerine çıkarak kendi rekorunu egale edecektir" dedi.
 • Bozdoğanlı Muhtarlardan Başkan Çerçioğlu'na Ziyaret Aydın’ın tüm ilçelerinde muhtarlarla bir araya gelmeye devam eden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Bozdoğanlı muhtarlarla buluştu.
 • Aydın'da Karla Mücadele Devam Ediyor Aydın Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kar yağışının görüldüğü ilçelerde karla mücadele çalışmalarına devam ediyor. Yolları açık tutmak için aralıksız çalışan ekipler, yolların buzlanmasına karşı da tuzlama çalışmaları yapıyor.
 • Başkan Çerçioğlu, Alamut'u Ziyaret Etti Bozdoğan’ın Alamut Mahallesi’ni ziyaret eden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na Alamutlular tam destek verdi.
 • Sarıkamış Ruhunu Karda 1793 Rakıma Yürüyerek Yaşattılar Aydın’ın Bozdoğan ilesinde Sarıkamış Şehitleri anısına Madran Dağı zirvesine yürüyüş düzenlendi. Yaklaşık 150 kişinin katıldığı yürüyüşte şehitler anısına saygı atışı yapıldı, saygı duruşunda bulunuldu ve şehitler için dua edildi. Kar yağışı altında 10 kilometrelik yürüyüşe Bozdoğan kaymakamı başta olmak üzere yediden yetmişe katılım gerçekleşti.
 • Bozdoğan'da 35 Adet Sikke Ele Geçirildi Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde şüphe üzerine durdurulan araçta, Roma dönemine ait 3 adet yüzük ile 35 adet sikke ele geçirildi.
 • Bozdoğan'da Sağlık Taraması Yapıldı Aydın İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bulaşıcı hastalıklar ve vektörle mücadele ekiplerince Bozdoğan’da sağlık taraması yapıldı.
 • Bozdoğan Gençliğine Sahip Çıkıyor Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde üniversiteli gençlerin spora kazandırılması ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması amacıyla ilçe kaymakamlığınca başlatılan ‘Bozdoğan Gençlik Buluşmaları’ ve ‘Bağımlı Olma Sporcu Ol’ projesi büyük ilgi görüyor.
 • Yağışla Çöken Yol 3 Saat İçinde Ulaşıma Açıldı AYDIN – Aydın’ın Bozdoğan ilçesi Koyuncular Mahallesinde aşırı yağışlar nedeniyle çöken yol, Aydın Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından 3 saat içinde yeniden yapıldı.
 • Bozdoğan'da 'Etkin Ve Verimli Sulama Sistemleri' Eğitimi Verildi Bozdoğan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından çiftçilere etkin ve verimli sulama konularında eğitim verildi.
 • Aydın'da Avcılar Domuzla Mücadele Sezonu Başlatıldı Aydın’da tarımın ve çiftçilerin en büyük sorunu haline gelen yaban domuzlarına karşı mücadele başlatıldı. Artan şikayetle ve Ziraat Odaları’nın raporları doğrultusunda Orman ve Su İşleri Bakanlığı Merkez Av Komisyonu Kararı ile Yaban Domuzu av kotasının 2’den 5’e yükseltilmesi ile avcılar 2018-2019 av sonunun domuzlarla mücadele sezonu ilan etti. Yaklaşık 2 aylık sürede 16 159 domuz avlanarak etkisiz hale getirilirken çiftçiler domuz popülasyonu ile mücadele eden yaban hayvanlarının da korunmasını istedi.
 • 100 Yaşında Ölümcül Ritmden Kurtulup Sağlığına Kavuştu AYDIN – Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde yaşayan 100 yaşındaki ölümcül ritim bozukluğu hastası Ali Kurt, ablasyon (yakım) tedavisiyle sağlığına kavuştu.
 • Deve Güreşi Sezonu Başladı Ege ve Akdeniz’in en önemli kültürel etkinliğinden biri olan deve güreşi sezonu Aydın’da başladı.
 • Aydın'da 390 Litre Kaçak İçki Ele Geçirildi Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde Jandarma tarafından yapılan çalışmalarda 390 litre kaçak içki ele geçirildi.
 • Yağmur Sonrası Çıntar Ucuzladı Aydın’da sonbahar mevsiminde beklenen yağışların olmaması ile kilosu 25 TL’ye kadar ulaşan Çıntar, yağışların başlaması ile kendini gösterince kilosu 15 TL’ye düştü.
 • Erürker; 'Aydınlılara Hizmet İçin Yola Çıktık' AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Hakan Çağlar Erürker, Bozdoğan ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Vatandaşların taleplerini dinleyen Erürker, Aydın için hayata geçirmeyi düşündüğü çeşitli projelerini paylaştı.
 • Şüpheli Ölüm Dosyası 21 Ay Sonra Yeniden Açıldı Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde, sokakta ölü bulunan ve kesin ölüm nedeni belirlenemediği için kapatılan Ali Urfa dosyası 21 ay sonra yeniden açıldı. Vücudunda yaralar bulunan Urfa’nın cinayete kurban gitmiş olabileceğini düşünen polis, şahsın o gece birlikte alkol aldığı 4 arkadaşı ile 2 şüpheliyi gözaltına aldı.
 • 21 Ay Sonra Yeniden Açılan Şüpheli Ölüm Dosyasında 1 Tutuklama Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde, 21 ay önce sokak ortasında ölü bulunan ve kesin ölüm nedeni belirlenemediği için kapatılan Ali Urfa dosyasında gözaltına alınan 6 şüpheliden birisi tutuklandı.
 • Aydın 'Damızlık Düve Merkezi' Oluyor AYDIN – Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ‘Damızlık Düve Yetiştirciliğini’ desteklemesi programı kapsamında, Aydın Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin (ADSYB) girişimleri ile Aydın, “Damızlık Düve Merkezi”ne kavuştu.
 • Mobil Büyükşehir Tırı Bozdoğan'da Aydın Büyükşehir Belediyesi bürokratları vatandaşlarla her yerde buluşabilmek için özel olarak dizayn edilen büyükşehir tırıyla Bozdoğan’a gelerek vatandaşların ve muhtarların taleplerini dinledi.
 • Tıp Öğrencileri Farkındalığı Arttırmayı Hedefliyor AYDIN – Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıp Öğrencileri Topluluğu tarafından meme kanseri farkındalık etkinliği gerçekleştirildi.
 • Başkan Akın Çalışmalarını Çine Ve Bozdoğan'da Sürdürdü Germencik Belediye Başkanı ve MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümmet Akın ziyaretlerine Çine ve Bozdoğan’da devam etti.
 • Bozdoğanlı Öğrenciler Balık Yiyerek Büyüyecek Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde “Balık Yiyelim, Sağlıklı Büyüyelim” projesi kapsamında 830 ilkokul öğrencisine balık ikram edildi.
 • Bozdoğan'da Muhtarlar Günü Kutlandı 19 Ekim Muhtarlar Günü, Bozdoğan Hükümet Konağı Atatürk Anıtı önünde yapılan törenle kutlandı.
 • Bozdoğan'da Medyum Operasyonu Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde polis ekiplerince düzenlenen operasyonda bölgede medyumluk yapan Mehmet P. İle yanında çalıştırdığı iki kişi gözaltına alındı.
 • Bozdoğan'da Araç Kundaklama Olayı Aydın’ın Bozdoğan ilçesindeki bir oto galeride satılığa çıkarılan araçlar henüz kimliği belirlenemeyen kişi a da kişilerce ateşe veridi. İtfaiye ekiplerinin anında müdahalesi yangın söndürülürken olayda iki araç tamamen yandı. Polis tarafından el konulan olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
 • Adnan, Artık Dışarı Çıkabilecek Aydın’da yaşlı, engelli ve kimsesizlere yardım etmek amacıyla kurulan Aymelek derneği Bozdoğan’ın kırsal Güre Mahallesi’nde yaşayan 42 yaşındaki bedensel engelli Adnan Yarar’ın eli ayağı oldu. Yıllarca oğlunu sırtında taşıdığı için bel fıtığı olan 60 yaşındaki Anne Aynur Yarar ise artık engelli oğlunu tekerlekli sandalye ile gezdirebilecek.
 1  2  ...  12  13