BOZDOĞAN HABERLERİ / Aydın

 • Bozdoğan'da İş Kazası Açıklaması 1 Ölü Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde meydana gelen iş kazasında bir kişi feci şekilde hayatını kaybetti. Cumhuriyet Savcılığı tarafından el konulan olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
 • Vali Köşger; 'Başarının Tekil Bir Sebebinin Yok. İnsan Azmettikten Sonra Her Şeyi Başarır' AYDIN – Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, LGS’de Türkiye 1.’si olan beş öğrenciden birinin köy ilkokulundan bir diğerinin ise özel kolejden olduğuna dikkat çekerek; “Bu başarının tekil bir sebebinin olmadığını gösteriyor. İnsan azmettikten sonra, gayret ettikten sonra ve çok çalıştıktan sonra başarıyı elde edememesi için hiçbir engel yok” dedi.
 • Milli Eğitim Müdürü Okumuş, Aydın'ın LGS Şampiyonlarını Ödüllendirdi 2019 yılı Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) tüm soruları doğru bilerek Türkiye 1. olmaya hak kazanan Aydınlı beş öğrenci, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş tarafından ödüllendirildi.
 • Bu İnsanların Ne Yaptığını Öğrenince Şaşıracaksınız Türkiye’nin en önemli deve yetiştirme merkezi haline gelen Aydın’da pehlivan develer yağlanma sezonuna girdi. Yazın Aydın sıcağından olumsuz etkilenmemesi için katranlı zeytinyağı ile yağlanan pehlivan develerin keyfi yerine geldi.
 • Podyuma Çıkan Düveler Kapış Kapış Gitti Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2016 yılında ilan edilen ‘Damızlık Düve Yetiştiriciliğinin Desteklenmesi’ programı kapsamında Aydın İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (ADSYB) bünyesinde Damızlık Düve Merkezinde yetiştirilen ilk parti 68 gebe düve ihale ile satışa çıkarıldı. Üzerine rakam yazılarak podyuma çıkarılan düveler yetiştiriciler tarafından kapış kapış alındı. Rekabetli satışların da yaşandığı ihalede bir anda ses düzeni ve onlarca alıcıyı karşısında bulan düveler korkulu anlar yaşadı.
 • ADSYB Damızlık Düve Merkezinde Yetiştirilen İlk Parti 68 Düve İhaleye Çıkıyor Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2016 yılında ilan edilen ‘Damızlık Düve Yetiştiriciliğinin Desteklenmesi’ programı kapsamında kurulan Aydın İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (ADSYB) Damızlık Düve Merkezinde yetiştirilen ilk parti 68 gebe düve için yarın ihale yapılacak.
 • Aydın, LGS'de 5 Türkiye Birincisi Çıkardı AYDIN – Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, 2019 Liseye Geçiş Sınavı’nda (LGS) tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alan Aydınlı 5 öğrencinin Türkiye birincisi olduğunu belirtti.
 • Koyun Yıkamaya Giden Abi Kardeş Boğularak Hayatını Kaybetti Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde, su birikintisinde koyunları yıkadıktan sonra serinlemek için suya giren abisini kurtarmak isteyen kişi, abisi ile birlikte boğularak hayatını kaybetti.
 • Bozdoğan İlek Pazarı Canlandı Aydın’da incir sezonunun yaklaşmasıyla birlikte, döllenmeyi sağlayarak ürünün kalitesini artıran ilek piyasasında hareketli günler yaşanmaya başladı.
 • Aydın'da Atık Su Arıtma Tesisleri Yenileniyor Aydın Büyükşehir Belediyesi, il genelinde yatırım ve hizmetlere aralıksız devam ediyor.
 • Dondurma Satmaya Giderken Kaza Yaptı Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde kamyoneti ile dondurma satmak için yola çıkan Hakan D. aracının lastiğinin patlaması üzerine bariyerlere çarparak kaza yaptı.
 • Bozdoğan'ın İki Katlı Pidesi Patentli Oldu Aydın’ın Bozdoğan İlçesinden 32 yıl önce esnaflık yapmak için İzmir’e yerleşen Akın Engin, memleketinin en önemli lezzetleri arasında ilk sırada yer alan pidesini yenilikler ekleyerek markalaştırdı. ‘İki Katlı Akın Pide’ markasıyla Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan iki katlı pidesinin patentini almayı başaran Pideci Akın Engin; “Memleketimizin lezzeti bundan böyle patent altında lezzet meraklılarının damak tadı olmaya devam edecek” dedi.
 • Aydınlı Mehmet Hoca'dan Ramazan Bayramı Mesajı Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde yaşayan ve ülke genelinde Aydınlı Mehmet Hoca olarak bilinen Mehmet Pala, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda bayramların gerçek bir bayram gibi ruhuna uygun kutlanmasını istedi. Gerek sosyal medya hesaplarından ve kendisine ait internet sayfalarından çok sayıda takipçisi olan Aydınlı Mehmet Hoca, “Ramazan ayı ve bayramı aynı zamanda yardımlaşma ve paylaşım zamanıdır. Paylaşım derken sadece maddiyatı değil, yalnızlığı sevgiyi hüznü paylaşmalıyız ki mübarek bayramlarını ruhuna uygun idrak edelim” dedi.
 • 'Müminlerin En Kıymetli Gecesi' Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde yaşayan Aydınlı Mehmet Hoca, Kadir Gecesi münasebetiyle yayınladığı mesajda “Müminlerin en kıymetli gecesi Kadir Gecesi’dir. İslam alemine hayırlar getirsin” ifadelerine yer verdi.
 • Bozdoğan'da Şehit Yakınları Ve Gazilere İftar Yemeği Verildi Bozdoğan Kaymakamlığı tarafından şehit yakıları ve gazilere iftar yemeği verildi.
 • Ebru Ve Babası İçin Uygun Donör Halen Bulunamadı Aydın’da babası Yılmaz Çelen ile birlikte lösemi hastalığına yakalanan Ebru Çelen için donör arayışı devam ediyor.
 • Aydınlı Mehmet Hoca'dan 27 Mayıs Açıklaması; Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde yaşayan Aydınlı Mehmet Hoca, 27 Mayıs 1960 darbesinin 59. yılı nedeniyle bir açıklama yayınladı.
 • Serbest Kalan Aydınlı Mehmet Hoca'dan Açıklama Bir süre önce sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek hakkında başlatılan soruşturma neticesinde tutuklanan Aydınlı Mehmet Hoca serbest bırakıldı. Sosyal medya paylaşımları yüzünden soruşturma geçirdiğini vurgulayan Aydınlı Mehmet Hoca, “Adalete hep güvendik, güvenmeye devam edeceğiz” dedi.
 • 6. Gen Klonlama Kursu ADÜ'de Düzenlendi Türk Mikrobiyoloji Cemiyetinin destekleriyle Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rekombinant DNA ve Rekombinant Protein Merkezi (REDPROM) tarafından düzenlenen 6. Gen Klonlama Kursu geniş bir katılımla gerçekleşti.
 • Aydın 235 Yuvada 470 Leyleğin Sayımı Yapıldı Aşağı Büyük Menderes Havzası köylerinde her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen yaz göçmeni leyleklerin 2019 yılı sayımları tamamlandı.
 • Bu Köyde Hem Manzara Hem De Ürünler Doğal Aydın’ın Bozdoğan İlçesinde bulunan ve 3 yıl önce ‘Doğa ve tarih buluşuyor, doğaseverlerin buluşma noktası Ege’nin yeni rotası dünyanın 8. harikası Arapapıştı Kanyonu’ sloganıyla turizme kazandırılan Kemer Barajı’na ziyaretçi akını nedeniyle ekonomide de canlanma yaşanıyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan ve bölgedeki köylülerin üretimlerinin satışa sunulduğu Kemer Köy Pazarı da doğal beslenmek isteyenlerce büyük ilgi görüyor.
 • Babasıyla İlik Bekleyen Ebru'dan Bağış Çağrısı Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde, 16 yaşındayken lösemiye (Kan kanseri) yakalanan Ebru Çelen, iki yıl süren tedavisinin ardından hastalığı yendi ancak 6 gün sonra bu kez babası Yılmaz Çelen’in aynı hastalığa yakalandığını öğrenince hastalığı yeniden nüksetti. Babasıyla yan yana yataklarda ilik bekleyen Ebru, “Belki sensin, bilemezsin” sözleriyle bağışçılara seslendi.
 • Babasıyla Yan Yana Yataklarda İlik Bekleyen Ebru'dan Bağış Çağrısı Açıklaması 'Belki Sensin, Bilemezsin' Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde, 16 yaşındayken lösemiye (Kan kanseri) yakalanan Ebru Çelen, iki yıl süren tedavisinin ardından hastalığı yendi ancak 6 gün sonra bu kez babası Yılmaz Çelen’in aynı hastalığa yakalandığını öğrenince hastalığı yeniden nüksetti. Babasıyla yan yana yataklarda ilik bekleyen Ebru, “Belki sensin, bilemezsin” sözleriyle bağışçılara seslendi.
 • Kanseri Yendikten 6 Gün Sonra Babasının Hasta Olduğunu Öğrenince Rahatsızlığı Nüksetti Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde, 16 yaşındayken kan kanserine yakalanan Ebru Çelen, iki yıl süren tedavisinin ardından hastalığı yendi ancak 6 gün sonra bu kez babası Yılmaz Çelen’in aynı hastalığa yakalandığını öğrenince hastalığı yeniden nüksetti.
 • Arapapıştı Kanyonu Eşsiz Güzelliğiyle Cazibe Merkezi Oluyor Aydın’ın Bozdoğan ilçesi sınırlarında yer alan Arapapıştı Kanyonu’nda, su seviyesinin yükselmesiyle tekne turları yeniden başladı.
 • İç Tekne Turizminin Yeni Gözdesi; Arapapıştı Kanyonu Dünyanın sekizinci harikası olarak adlandırılan Aydın’ın Bozdoğan ilçesindeki 60 yıllık Kemer Barajı su toplama havzasında bulunan Arapapıştı Kanyonu ziyaretçi akınına uğruyor.
 • Buzağı 'Aybüke' Bozdoğan'ın Prensesi Oldu Aydın’da ilk kez Bozdoğan ilçesinde düzenlenen buzağı güzellik yarışmasında 23 dişi buzağı arasından seçilen Aybüke isimli buzağı Bozdoğan’ın prensesi oldu. Prenses Aybüke, sahibi Mehmet Erol Dikmen’e kupanın yanı sıra yarım altın kazandırırken kendisi de bir çuval yem ve biberon kazandı.
 • İneklerin Dronla İmtihanı, Drondan Korkan İnekler Böyle Kaçıştı Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde yeni kurulan bir çiftlikte yapılmak istenen tanıtım çekimleri sırasında drondan korkan inekler kaçacak delik aradı. İneklerin korkusu kameralara an ben an yansırken hamile ineklerin aşırı strese girip düşük yapmalarından korkulduğu için çekimlere ara verildi.
 • Askeri Helikopterin De Katıldığı Tatbikat Nefes Kesti Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde gerçekleştirilen ve bir askeri helikopterin de katıldığı arama kurtarma tatbikatı nefes kesti.
 • Aydın'da Askeri Helikopterin De Katıldığı Tatbikat Nefes Kesti Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde gerçekleştirilen ve bir askeri helikopterin de katıldığı arama kurtarma tatbikatı nefes kesti.
 • Bozdoğan'da 'Buzağı Güzellik Yarışması' Düzenlenecek Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş, Nisan ayı sonunda ilçede ödüllü ’Buzağı Güzellik Yarışması’ düzenleyeceklerini açıkladı.
 • Büyükşehir Efeler'de 50 Bin Fide Daha Dağıttı Aydın Büyükşehir Belediyesi ata tohumlarından oluşan fide dağıtımının ikinci etabına efeler’den başladı. Büyükşehir çalışanları tarafından dağıtılan 50 bin fide ise dakikalar içinde tükendi.
 • Yeni Başkan Makam Koltuğuna Oturunca Şok Yaşadı Yerel seçimin en hareketli geçtiği illerden biri olan Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde rakibi 15 yıllık CHP’li Belediye Başkanı’na karşı seçimi kazanan AK Partili Ufuk Altıntaş makama oturunca şok yaşadı. 34 bin nüfusu bulunan ilçe belediyesinin 78 milyon TL borcu ile karşılaşan Belediye Başkanı ne yapacağını şaşırdı. Belediyeye hemen müfettiş çağıran başkan Altıntaş, vatandaşın da olaydan haberdar olması için ilçe meydanına ve çeşitli binalara devraldığı belediyenin mali durumunu gösteren brandalar astırdı.
 • Aydın Ülkü Ocaklarına 5 Yeni Atama Aydın’da bir süredir kapalı olan Ülkü Ocakları için yeni başkan ataması yapıldı. 5 yeni başkanın atandığı ilçe ocak başkanları yeniden açıldı.
 • Üniversiteli Gençlerden Anlamlı Sergi AYDIN – Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Bozdoğan Meslek Yüksekokulu (MYO) Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencilerinin, Öğr. Gör. Nurdanur Tavlan Soydan nezaretinde Yaşlılara Saygı Haftası’na yönelik hazırladıkları “Çınar’ın Sesi” isimli fotoğraf sergisi beğeni topladı.
 • Bozdoğan'da 15 Yıllık Apaydın Dönemine Altıntaş Son Verdi Aydın’ın Bozdoğan ilçesindeki kesin olmayan seçim sonuçlarına göre, Ufuk Altıntaş’ın seçimden zaferle çıkması sonucu üç dönemdir belediye başkanlığını sürdüren Tümer Apaydın devri kapandı.
 • Aydın Büyükşehirde Kesin Olmayan Sonuçlar Açıklandı Aydın İl Seçim Kurulu tarafından, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kesin olmayan seçim sonuçları açıklanırken, mevcut Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, 368 bin 791 oyla seçimin galibi olurken, Cumhur İttifakı adayı Mustafa Savaş ise 299 bin 056 oy aldı.
 • Aydın'da 820 Bin Seçmen 112 Aday İçinden Tercih Yapacak Aydın’da 820 bin 708 seçmen, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde belediye başkanlığında seçim bölgelerindeki 112 aday için tercihte bulunacak.
 • OGM 180. Yıl Yürüyüşü Bozdoğan'da Yapıldı Aydın’da Orman Genel Müdürlüğü’nün 180’inci Yılı Doğa Yürüyüşü Nazilli Orman İşletme Müdürlüğü koordinesinde Bozdoğan’da gerçekleştirildi.
 • Özlem Çerçioğlu'ndan Bozdoğan'da Miting Gibi Açılış Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Bozdoğan’da sosyal tesis açılışına katılarak Bozdoğanlılarla buluştu.
 • Büyükşehir Ata Tohumlarını Efeler Sakinleriyle Buluştu Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından sahip çıkılan ata tohumlarından yetiştirilen fidelerin dağıtımlarına Efeler’de devam edildi. Binlerce vatandaş sıraya girerek fidelerini Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun elinden aldı.
 • Mustafa Savaş Ve Ümmet Akın, Umurlu'da 54 Yeni Üyeye Rozet Taktı Cumhur İttifakı’nın Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş ile Efeler Belediye Başkan Adayı Ümmet Akın, Umurlu Mahallesinde gerçekleşen mitingde 54 yeni üyeye rozet taktı.
 • AK Parti Ve MHP'li Adaylar Omuz Omuza Şarkı Söyledi Cumhur İttifakı’nın Aydın adayları Türkiye’de bir ilki başardı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş’ın seçim hazırlıkları kapsamında hazırlanan şarkıyı AK Parti ve MHP’li adaylar omuz omuza söyledi.
 • Özlem Çerçioğlu, Bozdoğan Seçim Ofisini Açtı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, seçim ofisi açılışı için gittiği Bozdoğan’da binlerce vatandaş tarafından coşkuyla karşılandı.
 • 'Tekstil Park Yaşam Alanı'nın Temeli Atıldı Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından kamulaştırılan 177 dönümlük Tekstil’in bulunduğu alana yapılacak olan ‘Tekstil Park yaşam Alanı’nın temeli törenle atıldı. Temel atma töreninde konuşan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu; “Biz bu alanı birkaç kişiye değil Aydın’da yaşayan 1 milyon 100 bin kişinin hizmetine sunuyoruz” dedi.
 • Çöpün Önündeki Tabut Herkesi Korkuttu Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde yüzlerce kişiyi mezara taşıyan tabut eskimeye yüz tutunca çöpe atıldı. Yoldan gelip geçenleri ve çöp bidonlarını kullanan çevre sakinlerini korkutan tabut, şikayet üzerine çöp bidonlarının önünden alındı.
 • Aydın'da 4 Yeni Ambulans Sağlık Hizmetlerine Sunuldu Sağlık Bakanlığı tarafından, sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere tahsis edilen 4 yeni ambulans için Aydın Valiliği önünde dağıtım töreni düzenlendi.
 • Bozdoğan'da Çevreci Proje Aydın’da, Bozdoğan İlçe Kaymakamlığı, ‘Bozdoğan doğasını koruyor, bez çanta kullanıyor’ sloganı ile ilçe genelinde bez çanta dağıtımı gerçekleştirdi.
 • Başkan Çerçioğlu, Bozdoğan Deve Güreşlerini İzledi Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, geleneksel Bozdoğan deve güreşlerini izledi.
 • Aydın'da Kütüphaneler Renklendi Aydın il genelindeki bazı kütüphaneler yeniden dizayn edilerek çocukların seveceği bir şekilde renklendirildi.
 • Doğumdan Sonra Rahatsızlanan Anne Koyunu Otomobil İle Veterinere Yetiştirdi Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde bir çoban doğum yaptıktan sonra rahatsızlanan koyunu otomobili ile hastaneye yetiştirdi. Doğum sonrası metobolik sendrom yaşadığı belirlenen koyuna otomobil içerisinde serum bağlandı.
 • Atmacanın Yaraladığı Güvercin Ameliyat Edildi Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde atmaca tarafından ağır yaralanan bir güvercin, ilçede bulunan veteriner hekim tarafından ameliyat edildi. Yaklaşık 1 haftalık yoğun bakım tedavisini tamamlayan güvercin hayati tehlikeyi atlattı.
 • Bozdoğan'da İş Yerinin Kasasını Boşaltan 2 Şüpheli Tutuklandı AYDIN – Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde, bir iş yerinin kasasından altın ve para çaldıkları iddiasıyla jandarma tarafından yakalanan 2 şüpheli tutuklandı.
 • Aydın İle Mardin Arasında Mektup Kardeşliği Bozdoğan Altıntaş Şehit Ercan Menderes İlkokulu ile Mardin Savur İlçesi Yenilmez ilkokulu öğrencileri arasında mektup kardeşliği oluştu. Proje kapsamında 4.sınıf öğrencileri, Sınıf Öğretmeni Songül Biçer rehberliğinde mektup kardeşliği ile başlayan dostluk köprüsü öğrencileri, velileri ve öğretmenleri mektupla buluşturdu.
 • Aydın Jandarmasından Uyuşturucu Tacirlerine 3 İlçede Eş Zamanlı Operasyon Açıklaması 11 Gözaltı AYDIN – Aydın’ın Nazilli, Bozdoğan ve Kuşadası ilçelerinde, jandarma ekiplerinin uyuşturucu tacirlerine yönelik düzenlediği eş zamanlı operasyonlarda 11 şüpheli gözaltına alındı.
 • AK Parti'li Mustafa Savaş'tan Büyükşehre Bütçe Eleştirisi Cumhur İttifakı’nın Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve AK Parti Milletvekili Mustafa Savaş, Bozdoğan’dan Özlem Çerçioğlu’na büyükşehir belediyesinin bütçesi üzerinden yüklendi.
 • Bozdoğanlı Özel Öğrenciler Sinemayla Tanıştı Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde bulunan Bozdoğan Özel Eğitim İş Uygulama Okulu öğrencileri hayatlarında ilk kez tanıştıkları sinemada büyük heyecan yaşadı.
 • Aydın Büyükşehirden Tarımı Geliştirecek Proje Aydın’da tarımı ve hayvancılığın gelişmesi için birçok projeyi hayata geçiren Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni hazırlanan ve yürürlüğe giren nazım imar planıyla Aydın genelinde 1.373 hektar tarım ve hayvancılık tesis alanının planlaması yapıldı.
 • Aydın'da Okullar Arası Atıcılık Şampiyonası Yapıldı Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından koordine edilen Okullar Arası Atıcılık Yıldızlar ve Gençler İl Şampiyonası Aydın Gençlik Merkezi atış poligonunda gerçekleştirildi.
 • Başkan Çerçioğlu, Bozdoğanlı Kadınlarla Birlikte Yürüdü AYDIN – Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde, bir grup kadın, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na destek için yürüyüş yaptı.
 • Cumhur İttifakı'nın Aydın Adayları Tanıtıldı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Cumhur İttifakı’nın oyu 24 Haziran seçimlerinde 52,6 oldu. İnşallah Cumhur İttifakı bu seçimde 60’ın üzerine çıkarak kendi rekorunu egale edecektir" dedi.
 • Bozdoğanlı Muhtarlardan Başkan Çerçioğlu'na Ziyaret Aydın’ın tüm ilçelerinde muhtarlarla bir araya gelmeye devam eden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Bozdoğanlı muhtarlarla buluştu.
 • Aydın'da Karla Mücadele Devam Ediyor Aydın Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kar yağışının görüldüğü ilçelerde karla mücadele çalışmalarına devam ediyor. Yolları açık tutmak için aralıksız çalışan ekipler, yolların buzlanmasına karşı da tuzlama çalışmaları yapıyor.
 • Başkan Çerçioğlu, Alamut'u Ziyaret Etti Bozdoğan’ın Alamut Mahallesi’ni ziyaret eden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na Alamutlular tam destek verdi.
 • Sarıkamış Ruhunu Karda 1793 Rakıma Yürüyerek Yaşattılar Aydın’ın Bozdoğan ilesinde Sarıkamış Şehitleri anısına Madran Dağı zirvesine yürüyüş düzenlendi. Yaklaşık 150 kişinin katıldığı yürüyüşte şehitler anısına saygı atışı yapıldı, saygı duruşunda bulunuldu ve şehitler için dua edildi. Kar yağışı altında 10 kilometrelik yürüyüşe Bozdoğan kaymakamı başta olmak üzere yediden yetmişe katılım gerçekleşti.
 • Bozdoğan'da 35 Adet Sikke Ele Geçirildi Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde şüphe üzerine durdurulan araçta, Roma dönemine ait 3 adet yüzük ile 35 adet sikke ele geçirildi.
 • Bozdoğan'da Sağlık Taraması Yapıldı Aydın İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bulaşıcı hastalıklar ve vektörle mücadele ekiplerince Bozdoğan’da sağlık taraması yapıldı.
 • Bozdoğan Gençliğine Sahip Çıkıyor Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde üniversiteli gençlerin spora kazandırılması ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması amacıyla ilçe kaymakamlığınca başlatılan ‘Bozdoğan Gençlik Buluşmaları’ ve ‘Bağımlı Olma Sporcu Ol’ projesi büyük ilgi görüyor.
 • Yağışla Çöken Yol 3 Saat İçinde Ulaşıma Açıldı AYDIN – Aydın’ın Bozdoğan ilçesi Koyuncular Mahallesinde aşırı yağışlar nedeniyle çöken yol, Aydın Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından 3 saat içinde yeniden yapıldı.
 • Bozdoğan'da 'Etkin Ve Verimli Sulama Sistemleri' Eğitimi Verildi Bozdoğan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından çiftçilere etkin ve verimli sulama konularında eğitim verildi.
 1  2  ...  12  13 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !