KARPUZLU HABERLERİ / Aydın

 • Aşırı Sıcaklar Dondurmacıların Yüzünü Güldürdü Aydın’da yaklaşık bir haftadır devam eden çöl sıcakları birçok sektörde durgunluğa neden olurken dondurmacıların yüzünü güldürdü. Özellikle kırsal kesimlerde ve yazlık tarla ve bahçelerde çalışanların için dondurmacılar köy servisleri başlattı. Dondurma servisi köylüleri mutlu ederken, işlerin yoğunluğu da dondurmacıların yüzünü güldürdü.
 • Ülke Gündemine Oturan Cami Lojmanı, Onarılıp Yeni İmamına Teslim Edildi Aydın’ın Karpuzlu ilçesine bağlı Gölük Mahallesi’nde tayini çıkan imamın oğlu tarafından balyozla yıkılan imam lojmanı Köy Muhtarlığı tarafından onarılıp köyün yeni imamına teslim edildi. Tadilatı yapılan imam evini köylerine gelen yeni imama teslim eden Karpuzlu’nun kırsal Gölcük Mahalle Muhtarı Kemal Uslu, “Lojmanın yıkılması ile ilgili hukuki süreç devam ediyor. Biz mahkemeden izin alarak lojmanı yeniledik” dedi.
 • Karpuzlu'da Kaza, Yolda Başka Aracın Olmaması Faciayı Önledi Çine-Karpuzlu yolunda meydana gelen trafik kazasında direksiyon hakimiyetini kaybeden kamyon köprüde devrildi. Kaza sırasında yolda başka bir aracın olmaması faciayı önledi.
 • ADÜ'nün Ortağı Olduğu Projenin Faaliyetleri Devam Ediyor Adnan Menderes Üniversitesi’nin proje ortağı olduğu ve Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan, ERASMUS+ Programı 2018 Yılı Ana Eylem 2 Stratejik Ortaklıklar-Yetişkin Eğitimi programı kapsamında “Çiftçilerin Dijital Becerilerinin Geliştirilmesi” (Developing Farmers’ Digital Skills-DigiFarmer) adlı projenin faaliyetleri devam ediyor.
 • Kalaycılıkta Rüzgar Tersine Döndü Aydın’ın Karpuzlu ilçesinde 45 yıldır kalaycılık yapan Vedat Öztürk, yıllar sonra önemi anlaşılan bakır kap ve kalayın mesleği icra edenlerin yüzünü yeniden güldürdüğünü söyledi. Babasından devraldığı mesleği yıllarca insanların sağlıklı yaşaması ve yiyip içtiklerini daha lezzetli yiyip içmeleri için adeta karın tokluğuna yaptıklarını kaydeden Öztürk, “Devletimiz kalaycılıkta vergileri de kaldırdı, artık çok iyi para kazanıyoruz” dedi. Yıllar önce Kıbrıs’ta mekan işletmeciliği yapan Vedat Öztürk, unutulmaya yüz tutan mesleğini yeniden canlandırmak için Karpuzlu ilçesinde kalaycılık yapmaya başladı.
 • Artan Sebze Ve Meyve Fiyatları Tüketiciyi Dikime Yöneltti Aydın’da vatandaşlar pazarlarda sebze ve meyve fiyatlarındaki fiyat artışına karşı direnç oluşturmak için tarlaya indi . Özellikle kırsal kesimlerde eli ayağı tutup ekip biçecek toprağı olanlar mutfak ihtiyaçlarını karşılamak için kendileri ürün yetiştirmeye başladı.
 • Yoldan Çıkan Otomobil Dereye Uçtu, Sürücü Yaralandığı İçin Değil Şok Yaşadığı İçin Hastaneye Kaldırıldı Aydın’ın Karpuzlu ilçesi Gölcük mahallesi yakınlarında gece yarısı henüz bilinmeyen nedenle direksiyon hakimiyetini kaybeden otomobil dereye uçtu. Yoldan dereye yuvarlanıp ters dönen otomobilin sürücüsü ile yaralandığı için değil yaşadığı şok nedeniyle ekipler tarafından dereden çıkarılıp hastaneye kaldırıldı.
 • İlçede Terzilik Yapan Bir Tek O Kaldı Her geçen gün unutulmaya yüz tutan meslekler arasında yer alan terzilik mesleğini Aydın’ın Karpuzlu ilçesinde icra eden tek kişi kaldı. İlçede 35 yıldır terzilik yapan Mehmet İri, artık sadece vücut ölçüleri standardın dışında olan kişilerin terziye geldiğini belirterek artan obzeite rahatsızlığı ile birlikte işlerin yeniden açıldığını söyledi.
 • 10 Bin Nüfuslu Belediyenin Sadece Anket Şirketine 143 Bin Lira Borcu Çıktı Geçtiğimiz dönem MHP’den Karpuzlu Belediye Başkanı seçilen ancak ilk meclis toplantısında davasına ihanet ettiği gerekçesi ile MHP’den ihraç edilen Tuğrul Ozan’ın belediyeyi 10 milyon liradan fazla borca soktuğu belirtildi. MHP’den ihraç edildiği için 31 Mart seçimlerine CHP’nin adayı olarak giren Tuğrul Ozan’ın yaklaşık 10 bin kişinin yaşadığı ilçede sadece bir anket firmasına belediyeyi 143 bin liralık borç yaptığı belirtildi. İlginç borçlanma herkesi şaşırttı.
 • Yıldızspor Şampiyon Oldu Aydın Süper Amatör Ligi 70’er puanla tamamlayan iki takımın karşılaştığı baraj müsabakasında Yıldızspor rakibi Karpuzlu Belediyespor’u 1-0 mağlup ederek şampiyon oldu. Yıldızspor tarihinde ilk kez Bölgesel Amatör Lige (BAL) yükseldi.
 • Elektrik Kontağı Evi Harabeye Çevirdi AYDIN – Aydın’ın Koçarlı ilçesinde, elektrik kontağından çıkan yangında bir ev tamamen kullanılamaz hale geldi.
 • Aydın'da Çapa Yevmiyesi 150 Liraya Yükseldi Gelişen teknoloji ile birçok işin makineler tarafından yapılması ile cazibesini kaybeden çapacılık mesleği, dağlık arazilerdeki ürünlerin para etmesi ile yeniden gözde meslek oldu. Eskiden işi olmayan herkesin işi olan çapacılık mesleğini icra eden kişi sayısı azalınca çapacıların aylığı asgari ücretin iki katına çıkarıldı. Günlüğü 150 TL’ye çalışan çapacılar fiyatlardan memnun olduklarını belirttiler.
 • Takla Atan Aracın Şoförü Ölümden Döndü Aydın’ın Karpuzlu ilçesi yakınlarında sabah saatlerinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaralandı. Aracı görüp şoförün yaşadığını görenler gözlerine inanamazken, araç sürücüsü hafif yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.
 • Karpuzlu Halkı, Belediyenin Kepçesinin Bulunması İçin Kampanya Başlattı Aydın’ın en küçük ilçesi Karpuzlu’da vatandaşlar belediye borçları nedeniyle ortadan kaldırıldığı iddia edilen Karpuzlu Belediyesi’ne ait kepçe ile Belediye Başkanı Tuğrul Ozan’ın makam aracının bulunması için sosyal medyada kampanya başlattı.
 • Özlem Çerçioğlu, Tekeler Mahallesinde Vatandaşlarla Buluştu Aydın’ın dört bir köşesinde vatandaşlarla buluşup onlarla kucaklaşmaya devam eden Büyükşehir Belediye Başkan Özlem Çerçioğlu, dün akşam Karpuzlu’nun Tekeler Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.
 • Aydınlı Çiftçiler Dijital Becerilerini Geliştirecek Çiftçilerin Dijital Becerilerinin Geliştirilmesi (Digifarmer) AB Projesi 5 ülkeden 20 katılımcı ile Aydın’da gerçekleştirildi.
 • Karpuzlu Belediyesi'nin Duyarsızlığı Aydın’ın en küçük ilçesi olmasına rağmen borçlarını ödeyemediği için ilçede çöpleri bile toplayamaz duruma düşen Karpuzlu Belediyesi parkları da bakamaz hale geldi. Belediyenin duyarsızlığı çocukları parka hasret bırakırken bakımsızlık nedeniyle ilçe merkezindeki bazı parklar bakımsızlık nedeniyle kullanılamaz duruma düştü.
 • Genç Muhtar Adayı Ersin Erçetin; 'Tekeler'e Hizmet Yağacak' Aydın’ın Karpuzlu ilçesine bağlı Tekeler Mahallesinin en genç muhtar adayı Ersin Erçetin, yaklaşan yerel seçimler öncesinde projelerini mahalle halkıyla paylaştı.
 • Servis Aracı Yoldan Çıktı, Facia Ucuz Atlatıldı Aydın’ın Karpuzlu ilçesine bağlı Umcular Mahallesi’nde servis aracı aşırı sis nedeniyle yoldan çıktı. Devrilen araçtakiler kazayı yara almadan atlattı.
 • Kaltun Madencilik'ten Açıklama Açıklaması Maden Ocağındaki Kaza İle Şirketimizin Bir İlgisi Yoktur AYDIN – Aydın’ın önde gelen madencilik firmalarından biri olan Kaltun Madencilik, bugün Aydın’ın Karpuzlu ile Muğla’nın Milas ilçesi arasındaki bölgede meydana gelen ve 3 kişinin göçük altında kaldığı maden ocağı kazası ile firmalarının bir ilgisinin olmadığını belirtti. Firma yönetimi tarafından yapılan açıklamada bazı haberlerde isimlerinin yer aldığını ancak bu kazanın Kaltun Madencilik sınırları içerisinde yaşanan bir kaza olmadığını belirttiler.
 • Aydın Büyükşehir'den Karpuzlu'ya 28 Milyonluk Yatırım Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu seçim ofisi açılışına katıldığı Karpuzlu’ya 28 milyonluk yatırım yaptıklarını açıkladı.
 • Önce Güvenlik Kamerası Yok Oldu, Ardından Hayvanlar Aydın’ın Karpuzlu ilçesinde her geçen gün artarak devam eden hırsızlık olayları vatandaşları tedirgin etmeye başladı. Geçtiğimiz aylarda hayvanları çalınan ve aylardır hayvanlarının bulunması için mücadele eden 42 yaşındaki Yalçın Beşparmak, hayvanların yerini söyleyeni ve bulunmasına yardımcı olanı ödül vereceğini söyledi.
 • ASKİ, Karpuzlu'nun Yağmursuyu Hatlarını Yeniliyor Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, mevsim normallerinin üstünde seyreden hava şartları sebebiyle yağmur suyu altyapısı çalışmalarına hız verdi.
 • Karpuzlu Belediyesi Çöpleri Toplayamaz Hale Geldi Aydın’ın en küçük ilçesi olan Karpuzlu’da borç batağına giren Belediye çöpleri bile toplayamaz duruma düştü. İlçenin değişik mahallelerinde adeta çöp dağları oluşurken vatandaşlar havalar ısınmadan sorunun çözülmesini beklediklerini ifade ettiler.
 • Karpuzlu Anadolu Lisesi Öğrencilerinin Sinema Keyfi Aydın’ın Karpuzlu ilçesindeki Anadolu Lisesi, sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çekiyor.
 • Aydın'da 'Haydi Çocuklar Camiye' Projesinin Hazırlıkları Tamamlandı Türkiye genelinde başlatılan “Haydi Çocuklar Camiye” projesi kapsamında Aydın’da hazırlıklar tamamlandı. 6-13 yaş arası erkek çocukların camiye alıştırılıp 5 vakit namazın camide cemaatle kılınmasının sevdirilmesi amacıyla başlatılan proje kapsamında Aydın’da 7 camide minikler buluşacak.
 • Karpuzlu'da Yeni Yağmur Suyu Hatları Yapılıyor Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü aşırı yağışlarda yaşanması muhtemel su baskını ve sel riskini önlemek için il genelinde yağmur suyu altyapısı güçlendirme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
 • Karpuzlulu Muhtarlardan Başkan Çerçioğlu'na Ziyaret AYDIN – Karpuzlu’da görev yapan mahalle muhtarları, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu makamında ziyaret etti.
 • Karpuzlu'da Ali Devrim Kütüphanesi Hizmete Açıldı AYDIN – Aydın’ın Karpuzlu ilçesinde bulunan Tekeler Ortaokulu’nda merhum öğretmen Ali Devrim adına hazırlanan kütüphane törenle hizmete açıldı.
 • Ali Öğretmen'in İsmi Ve Hatıraları Yaşatılacak Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de 15 Kasım 2016 tarihinde vefat eden Aydınlı öğretmen Ali Devrim adına, öğrencileri ve sevenleri tarafından Karpuzlu Tekeler Orta Okulu’na kütüphane kuruldu. Kütüphane 07 Ocak 2019 Pazartesi günü düzenlenecek törenle anılacak. Etkinlikte Öğretmen Ali Devrim için de anma etkinliği yapılacak.
 • Başkan Çerçioğlu, Karpuzlu'da Vatandaşlarla Buluştu Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Karpuzlu’da vatandaşlarla buluşup pazar ziyareti gerçekleştirdi.
 • AYBA Tartışmalarına Vatandaşlar Da Katıldı Aydın Valiliği tarafından enjeksiyon hizmetleri durdurulan AYBA tartışmalarına hizmet alan vatandaşlar da dahil oldu. Karpuzlu Yeni Mahalle’de yaşayan akciğer kanseri ve KOAH hastası Fehmi Akar’ı ve ailesine geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na hasta yakınları sıkıntılarını anlattı.
 • Tarlasının Girişine Öyle Bir Tabela Diktirdi Ki; Gören Okumadan Geçemiyor Aydın’da marangozluk yapan ve hafta sonlarını memleketi Karpuzlu’da geçiren Süleyman Algün, dünya malı için kavga edip iki karış toprak için birbirlerini kıran insanlara mesaj vermek için tarlasının girişine ilginç bir tabela diktirdi. Tabelaya da bir asırdan fazla yaşadıktan sonra hayatını kaybeden tarlanın kendisinden önceki sahibi ninesinin büyükçe bir fotoğrafını işleten Algün, tabela ile bölgedeki insanlara mesaj vermeye çalışıyor.
 • Tarihe Geçen Kadınlar Efeler'de Anıldı Efeler Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Aydın Şubesi’nin iş birliği ile ‘5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’ dolayısıyla konferans düzenlendi. Konferansın ardından açılan sergi ile de Türk kadınının Cumhuriyet ve Atatürk devrimleriyle elde ettiği kazanımlar fotoğraflarla anlatıldı.
 • Trafik Kazasında Hayatını Kaybeden Güllü Hafız'ı Son Yolculuğuna Uğurlandı Aydın’ın Nazilli ilçesinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden 16 yaşındaki Gülü İlhan, memleketi Karpuzlu’nun Umcular Mahallesi’nde son yolculuğuna uğurlandı. Hafız Güllü İlhan’ın cenazesi binlerce kişinin kıldığı cenaze namazının ardından köyünde toprağa verildi.
 • Karpuzlu Anadolu Lisesi İdaresi Öğretmenlerini Sevindirdi Karpuzlu Anadolu Lisesi idaresi, sosyal sorumluluk projeleri başta olmak üzere çeşitli alanlarda başarılar elde eden öğretmenlerini onurlandırdı.
 • Tekeler Mahallesi Sakinlerinden Karpuzlu Belediyesi'ne Tepki Aydın’ın ilçesinden büyük tek köyü olan Karpuzlu’ya bağlı Tekeler mahallesine yaylasında ikamet eden vatandaşlar Karpuzlu Belediye başkanı Tuğrul Ozan’a duyarsızlığından dolayı tepki gösterdiler. Yerleşim yeri olan ve mahalle statüsündeki evlerine yolların bozuk olmasından dolayı gidemediklerini belirten mahalle sakinleri Karpuzlu Belediye başkanı Tuğrul Ozan’ı göreve davet ettiler.
 • Karpuzlu'da İçme Suyu Boruları Değiştirildi Aydın Büyükşehir Belediyesi alt yapı çalışmaları kapsamında Karpuzlu’da Milas ve Cumhuriyet Caddelerinde içme suyu borularını değiştirdi, dağıtım kollektörleri yenilendi.
 • İmamın Öfkesi Herkesi Şaşırttı Aydın’ın Karpuzlu ilçesine bağlı Gölük Mahallesi’nde görev yapan bir imam tayini çıkınca 3 yıl boyunca ikamet ettiği caminin lojmanını balyozla yıkarak köyden ayrıldı. İmamın görülmemiş öfkesi herkesi şaşırtırken, köye yeni gelecek imamın kalacak yeri olmadığı için mahalle sakinleri ezan sesine hasret kaldı.
 • Aydın'da İki Tır Kafa Kafaya Çarpıştı Aydın’ın Karpuzlu ilçesinde iki tır kafa kafaya çarpışırken, tır şoförleri kazada yaralandı.
 • Aydın İl Koordinasyon Kurulu 4. Dönem Toplantısı Yapıldı İl Koordinasyon Kurulu’nun 2018 yılı 4. dönem toplantısı, Vali Yavuz Selim Köşger başkanlığında Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleştirildi.
 • Sporcu Kafilesini Taşıyan Otobüs Yoldan Çıktı Açıklaması 9 Yaralı Aydın’ın Karpuzlu ilçesinden maçtan dönen sporcu kafilesini taşıyan otobüs yoldan çıktı. Şarampole devrilen otobüsteki sporcular hastaneye kaldırılırken, jandarma kaza ile ilgili soruşturma başlattı.
 • Mustafa Savaş Projeleri Yerinde İnceliyor Yapımı devam eden kamu yatırımları ve hayata geçecek olan yeni projeler Aydın’da büyük bir heyecana neden olurken TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Başkanı ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş bütün bu çalışmaları yerinde inceliyor.
 • Karpuzlu'da Kaza, 24 Yaşındaki Genç Hayatını Kaybetti Aydın’ın Karpuzlu ilçesi yakınlarında meydana gelen trafik kazasında 24 yaşındaki bir genç hayatını kaybetti.
 • Köylü Kadınların 15 Temmuz Çalışması İstanbul'da Sergilendi Aydın’da, Tekeler köyünün hünerli kadınları tarafından oluşturulan 15 Temmuz temalı kırk yama çalışması, 13 Temmuz’da İstanbul’da gerçekleşen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programında sergilendi.
 • Okumuş Çocuklar Geleneklerinden Vazgeçmedi Aydın’ın Karpuzlu ilçesine bağlı köylerde düğünler halen asırlar öncesinin geleneklerine uygun olarak yapılıyor. Odun kırma ve bayrak asma törenleri ile başlayan düğünler bir hafta devam ediyor. Özellikle okuyup memur olan gençler düğünlerini geleneklere uygun olarak yapıyor.
 • Köylü Hanımlardan Dikkat Çeken Yılsonu Sergisi Aydın’ın Karpuzlu ilçesine bağlı Tekeler Mahallesinde Karpuzlu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce açılan Makine Nakışları ve El Sanatları Kursunu başarı ile tamamlayan köylü hanımlar hünerlerini sergiledi.
 • Karpuzlu'da Nöbetçi İmam Uygulaması Köylüleri Rahatsız Etti Aydın’ın Karpuzlu ilçesinde belediyenin merkezi sistem uygulaması sonucu köylerin kendine has sahur geleneği tarihe karıştı. Bir yanda gelenekler yok olurken diğer yandan da belediyenin merkezi sistem uygulaması nedeniyle camilerdeki huşunun kaybolduğu ileri sürüldü.
 • Aydınlı Yörükler, Tekeler Şenliğinde Buluştu Aydın’ın Karpuzlu ilçesine bağlı Tekeler Mahallesi’nde düzenlenen ilk Yörük Şenliği, il genelindeki Yörükler ve davetlilerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.
 • Yıllar Sonra Kaplama Yol İle Tanıştılar AYDIN – Aydın’ın Karpuzlu ilçesine bağlı eski adı ‘Ovapınar’ olan Arapkırı Mahallesi sakinlerinin yıllardır kullandıkları toprak yok ilk kez döşeme taş ile kaplanmaya başladı.
 • Yakalanacağını Anlayan Hırsız Silahına Sarıldı Aydın’ın Karpuzlu ilçesinde bir ağuıldan koyun çalmak isteyen hırsız ya da hırsızlar kendilerini yakalamak isteyen şahsa silahla saldırdı. Olaydan sonra kaçan hırsız ya da hırsızların yakalanması için güvenlik güçleri çalışma başlattı.
 • Balık Tutarken Fenalaşan Şahıs Hayatını Kaybetti Aydın Karpuzlu’da bulunan Yaylakavak Barajı’na balık tutmaya giden bir kişi hayatını kaybetti.
 • Eski Bakan Yalova'nın Acı Günü Aydın’ın eski siyasetçilerinden Devlet Eski Bakanı ve TBMM eski Başkanvekili Yüksel Yalova’nın kardeşi Yücel Ünlü ün akşam saatlerinde aniden rahatsızlanarak hayatını kaybetti. 58 yaşındaki Yücel Ünlü’nün ani ölümü sevenlerini üzdü.
 • Efeler AK Parti Kadın Kollarında Ayten Karadağ Dönemi AK Parti Efeler İlçe 2. Olağan Kadın Kolları Kongresinde Ayten Karadağ başkanlığa seçildi.
 • 5 Yaşındaki Şengül Kur'an Okumayı Öğrendi Aydın’ın Karpuzlu ilçesinde ilk kez açılan ve Tekeler Mahallesi’nde faaliyet gösteren 4-6 yaş grubu Kur’an kursu, eğitim-öğretim faaliyetlerine başladı. Kursa giden ve Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenen 5 yaşındaki Şengül Giderim için tören düzenlendi. Törende Kur’an okuyan minik Şengül herkesi duygulandırdı.
 • Karpuzlu'da Cinayet Aydın’ın Karpuzlu İlçesi’nde meydana gelen silahlı kavgada bir kişi hayatını kaybetti bir kişi de ağır yaralandı. Olayla ilgili aynı aileden 3 kişi gözaltına alınırken, olayda ölen kişinin kavgayı ayırmak istediği belirtildi.
 • Kınalı Hasan Ve Yarbay Hasan Bey'in Şehadeti Tekeler Halkını Duygulandırdı Çanakkale Zaferi´nin 103. yılı etkinlikleri kapsamında Aydın’ın Karpuzlu İlçesi’ne bağlı Tekeler Mahallesi’nde düzenlenen programda Çanakkale Savaşı canlandırıldı. Tekeler İlkokulu ve Tekeler Ortaokulu öğrencilerinin canlandırdığı ’Kınalı Hasan’ ve ’Yarbay Hasan bey’in Şehadeti’ adlı gösteriler izleyen herkesi duygulandırdı. Yüzlerce kişinin izlediği okul bahçesindeki Çanakkale Savaşı gösterilerinde katılımcılara 103 yıl önce Mehmetçiğin menüsü olan şekersiz üzüm hoşafı ikram edildi.
 • Karpuzlu Türkülerle Buluştu Şef Özcan Yılmaz yönetimindeki Aydın Büyükşehir Belediyesi Halk Müziği Korosu ve Orkestrası Karpuzlu halkına unutulmaz bir gece yaşattı. Sevilen türkülerin seslendirildiği geceye Karpuzlulular yoğun ilgi gösterdi.
 • Aydın'da Arılar Bu Defa Yağma Savaşına Başladı Aydın’da geçtiğimiz hafta Karpuzlu ilçesinde meydana gelen arı ölümlerinin ardından bu defa Efeler ilçesinde arı kolonileri arasında yağma savaşları başladı. Arı kovanları arasında başlayan yağma savaşının Efeler Tarım İlçe Müdürlüğü’nün yanlış tutum ve davranışlarından kaynaklandığını ileri süren arıcılar “Bizi ve arıcılığı koruması gereken kurum, maalesef bizleri mağdur ediyor. Arılar arası yaşanan yağma savaşı Tarım İlçe Müdürlüğü’nün arıcılık yönetmeliğine aykırı davranmasından kaynaklanıyor” diye konuştular.
 • Vali Köşger, Şehit Nedip Cengiz Eker Kütüphanesini Açtı AYDIN – Aydın Vali Yavuz Selim Köşger, ilçe programları kapsamında ziyaret ettiği Karpuzlu’da Şehit Polis Nedip Cengiz Eker Z Kütüphanesi’ni hizmete açtı.
 • Şehir Tiyatrosu Karpuzlu'da Seyircilerle Buluştu Aydın Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Karpuzlu’da vatandaşlarla buluştu.
 • Aydın'a 2 Milyon 582 Bin Lira Arı Desteği Aydın’da 2017 yılı Arılı Kovan Desteklemeleri kapsamında arıcılara verilecek olan desteklemeler banka hesaplarına yatmaya başladı. Cuma gününe kadar Aydınlı arıcıların hesaplarına 2 milyon 582 bin 570 lira destekleme parası yatacağı belirtildi.
 • Elektrik Kontağı İmamın Evini Yaktı AYDIN – Aydın’ın Karpuzlu ilçesinde görev yapan imamın kaldığı lojman, elektrik kontağından çıkan yangında kullanılamaz hale geldi.
 • Şehir Tiyatrosu Aydınlılarla Buluşuyor Aydın Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bu yıl da birbirinden güzel oyunlarla Aydınlılarla buluşturmaya devam ediyor. Tiyatro 16 Ocak Salı günü "Bir Hayalim Var" adlı kukla oyunuyla Özel Başak Koleji’nde çocukların karşısına çıkacak . 18 Ocak Perşembe akşamı saat 20.00’de ise Şükran Güngör-Yıldız Kenter Kültür Merkezi ve Tiyatro Salonu’nda "Sinek Kadar Kocam Olsun Başımda Bulunsun" adlı oyunun prömiyerini gerçekleştirilecek.
 • Karpuzlu'da Tarihi Eser Operasyonu Aydın Karpuzlu ilçesine jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda tarihi eser satışı yapmak isteyen bir kişi yakalanarak gözaltına alındı. Şahsın evinde ve arabasında yapılan aramalarda tarihi eser niteliğinde çeşitli eşyalar ele geçirildi.
 • Ege, Akdeniz Ve Marmara'nın Pehlivan Develeri Sahaya İndi Ege bölgesinin en önemli kış eğlencelerinin başında gelen, Marmara ve Akdeniz Bölgesi’ndeki çeşitli illerde de gerçekleştirilen 2017-2018 deve güreşlerinin startı verildi. Yılın ilk güreşi her zaman olduğu gibi Karpuzlu’da gerçekleştirilirken bu yıl ilçede düzenlenen güreşler beklenen ilgiyi görmedi. Mevsimsel değişiklikler ve soğukların geç gelmesinden dolayı pehlivan develerin yeterince kızgınlaşmadığı belirtildi.
 • Muhtarlardan Başkan Çerçioğlu'na Teşekkür Karpuzlu ilçesi Umcular ve Yağşiler mahalle muhtarları yaptıkları hizmetler nedeniyle Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür etti.
 • Karpuzlu Şenköy Göleti Tamamlandı Aydın’da 740 dekar zirai arazinin sulanmasını sağlayacak Karpuzlu Şenköy Göleti tamamlandı.
 • Karpuzlu Şenköy Göletinde Sona Yaklaşıldı DSİ 21 Bölge Müdürlüğü tarafından yapımı gerçekleştirilen Karpuzlu Şenköy Göleti projesinde sona yaklaşıldı. 5 milyon 403 bin 857 TL’lik yatırımın tamamlanması ile 403 bin metreküp su su depolanarak 740 hektar alanda sulu tarım yapılması hedefleniyor.
 • Geceyi Alevler Aydınlattı, Karpuzlu'da Arazi Yangını Aydın’ın Karpuzlu ilçesinde akşam saatlerinde başlayan yangın gece yarsına kadar devam etti. Ekiplerin yoğun uğraşları sonucu yangın kontrol altına alınırken onlarca dönüm tarım alanı kül oldu.
 1  2  ...  5 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !