SULTANHİSAR HABERLERİ / Aydın

 • Atça Karpuzu Almanya Yolcusu Aydın’ın Sultanhisar İlçesine bağlı Atça Mahallesi, dünyaca ünlü Atça çileğinin ardından karpuzu ile de adından söz ettirmeye devam ediyor. Sezonda yaklaşık 45 bin ton üretilen, yüzde 90’ı yurt içinde tüketilen ve yüzde 10’u ise başta Irak ve Ukrayna’ya ihraç edilen Atça Karpuzu, ilk kez bu sezonda Almanya’ya ihraç edildi.
 • Malgaç Köprüsü'ndeki Kuva-Yi Milliye Direnişi 100. Yılında Unutulmadı Aydın’ın Sultanhisar İlçesinde Kuva-yi Milliye direnişinin ilk örgütlü baskını olarak tarihe geçen Malgaç Baskını 100. yılında çeşitli etkinliklerle kutlandı. 100 yıl önce Yörük Ali Efe ve Müfrezesinin Malgaç Çayı kenarındaki Yunan Karakoluna baskını 60 efeyle yeniden canlandırıldı. Gerçeğini aratmayan görüntülerle gerçekleştirilen anma töreni büyük ilgi gördü.
 • Milli Mücadele Kahramanı Yörük Ali Efe, Direnişin 100. Yılında Anılıyor Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde, Kuva-yi Milliye Kahramanlarından Yörük Ali Efe ve müfrezesi tarafından gerçekleştirilen, Kurtuluş tarihinin düşmana karşı ilk örgütlü direnişi olan Malgaç Köprüsü Kuva-yi Milliye Direnişinin 100. yıldönümü anma etkinlikleri başladı. 4 gün sürecek etkinlikler kapsamında Milli Mücadelenin gizli kahramanı Yörük Ali Efe ve Müfrezesi’nin işgalcilere karşı verdiği mücadele anlatılıyor.
 • Sultanhisar Halk Eğitim Merkezi Çalışmalarıyla Göz Kamaştırdı Sultanhisar Halk Eğitim Merkezi öğretmen, usta öğretici ve kursiyerleri tarafından yıl boyunca hazırlanan ürünler, düzenlenen yılsonu etkinliğiyle beğeniye sunuldu.
 • Gezgin Arıcılar Sorun Yaşıyor Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde kışladıktan sonra yola çıkan gezgin arıcılar, Kızılırmak havzası yer alan Osmancık’ta arıları dinlenmeye aldı.
 • Muhtar Köylülerini 5 Yıldır İftarda Buluşturuyor Aydın’ın Sultanhisar ilçesine bağlı kırsal Yağdere Mahallesi sakinleri, Muhtar Önder Soysal’ın 5 yıl önce sosyal medyadan davet ederek başlattığı geleneksel iftarda bir araya geldi. Mahalle dışından da yüzlerce hemşeriyi bir araya getiren etkinliğe bu yıl yaklaşık 2 bin Yağdereli katıldı.
 • Atça Esnaf Kooperatifi Başkanı Ahmet Türk Babasını Kaybetti Atça Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Türk’ün babası Mehmet Türk hayatını kaybetti.
 • Atça MYO'dan Çilek Tadında Sunumlar AYDIN – Adnan Menderes Üniversitesi Atça Meslek Yüksek Okulu (MYO) ikinci sınıf öğrencilerinin, Yüksek Okul Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Umut Tuncer danışmanlığında yürüttükleri projeleri, Merkez Kampüs içinde açtıkları stantlarda sergilendi.
 • Sultanhisar'da Emektar Çiftçiler Unutulmadı Sultanhisar Ziraat Odası Başkanı Yüksel Yılmazoğlu, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler günü nedeniyle anlamlı bir etkinliğe imza attı. Başkan Yılmazoğlu odaya kayıtlı yaşlı çiftçilere plaket takdim etti.
 • Devrilen Traktörün Altında Kalan İşçi Öldü AYDIN – Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde, çift sürerken devrilen traktörün altında kalan işçi hayatını kaybetti.
 • Aydın'da Arı Ölümleri Devam Ediyor Türkiye’nin en önemli arı yetiştirme ve bal üretim merkezlerinden biri olan Aydın’da arı ölümlerinin yaklaşık bir aydır devam ettiği belirtildi. Çalmadık kapı bırakmamalarına rağmen insan eliyle gerçekleştirilen arı katliamının bir türlü durdurulmadığını belirten arıcılardan Eskihisar Muhtarı Selman Serçe, Türkiye Arı Yetiştiricileri Birliği (TAB)’ni göreve davet ederek Başkan Ziya Şahin’i de duyarsızlıkla suçladı.
 • Aydın'da Arıcılar Şok Yaşadı, Binlerce Arı Çırpına Çırpına Telef Oldu Türkiye’nin en önemli arı geliştirme ve bal üretim merkezilerinin başında gelen Aydın’da sezona iyi başlayan arıcılar bir anda binlerce kovan arının telef olması ile birlikte şok yaşadı. Ülkenin dört bir yanından bölgeye getirilen binlerce kovan arının önemli bir kısmı tam gelişme çağındayken telef olurken arı ölümlerinin tamamının duyarsız kişilerin tarım ilacı kullanmasından kaynaklandığı belirlendi.
 • Kimsesiz Ve Engelli Çocuklar Yavuzlar İnşaat İle 23 Nisan Coşkusunu Doyasıya Yaşadı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Aydın’da resmi tören ve kutlamaların yanında çeşitli kurum ve kuruluşlarca da kutlandı.
 • 60 Yıllık Hatıralar Fotoğraflara Yansıdı Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde bağlı Salavatlı İlkokulu öğretmenleri tarafından hazırlanan ‘Fotoğraflarla Yaşat Okulunu’ projesi ile içlerinde 60 yıl öncesine kadar uzanan fotoğraflar beğeniye sunuldu.
 • Sultanhisar'da 23 Nisan Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde de büyük coşkuya sahne oldu. Yerli ve yabancı halk oyunları ekiplerinin de renk kattığı kutlamalara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
 • Sultanhisarlı Kadınlar Kefir Ve Yoğurt Yapımını Öğrendi Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde yaşayan kadınlar kefir ve yoğurt yapımı hakkında bilgilendirildi.
 • Başkan Çerçioğlu, Sultanhisar Pazarını Ziyaret Etti Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Sultanhisar’da kurulan semt pazarını gezerek vatandaş ve esnaflarla buluştu.
 • Başkan Çerçioğlu, Sultanhisar'a Spor Ve Sosyal Tesis Kazandırdı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Sultanhisarlı gençlerin ve vatandaşların talebi olan Sultanhisar Spor ve Sosyal Tesisleri’ni açarak Aydın’a bir eser daha kazandırdı.
 • Sultanhisar'da Z Kütüphane Öğrencilerin Kullanımına Açıldı Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün ülke genelinde oluşturmayı hedeflediği Z Kütüphanelerden (zenginleştirilmiş kütüphane) Aydın’da 13.’sü Sultanhisar Zafer Ortaokulu’nda açıldı.
 • Aydın'da Bilinçsiz Tarımsal İlaçlamanın Neden Olduğu Arı Ölümleri Devam Ediyor Uygun iklimi nedeniyle Türkiye’nin en önemli arı yetiştirme ve bal üretim merkezlerinin başında gelen Aydın’da, geçtiğimiz hafta bilinçsizce yapılan tarımsal ilaçlama nedeniyle milyonlarca arının telef olmasının ardından ikinci bir arı ölümleri vakası daha yaşandı.
 • Başkan Çerçioğlu, Atça Deve Güreşlerini İzledi Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, 25. Geleneksel Atça Deve Güreşi Festivaline katıldı.
 • Kestane Üreticilerine Eğitim Verildi Türkiye’de en fazla kestane üretimi ve ağaç sayısına sahip Aydın’daki üreticilere eğitim verildi.
 • Kazlarından Sonra Şimdi De Köpekleri Katledildi Aydın’ın Sultanhisar ilçesine bağlı Atça Mahallesi’nde geçtiğimiz yıl 32 kazı ve 7 ördeği zehirlenen Gazi Kırdar isimli vatandaşın bu sefer de 3 köpeği zehirlenerek öldürüldü. Katliamı komşusunun yaptığını iddia eden Kırdar, komşusundan şikayetçi oldu.
 • Sultanhisar'da Bağımlılıkla Mücadele Eğitimleri Verildi Aydın’ın Sultanhisar İlçesinde Milli Eğitim Bakanlığı ile Yeşilay Cemiyeti arasında imzalanan protokol gereğince başlatılan Bağımlılıkla Mücadele Projesi kapsamındaki eğitimler tamamlandı.
 • Başkan Çerçioğlu, Atça Pazarını Ziyaret Etti Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, pazar ziyaretleriyle her gün farklı bir yerde Aydınlılarla buluşmaya devam ediyor.
 • Büyükşehirden Karne Şenliği Aydın Büyükşehir Belediyesi çocukların okul stresinden uzaklaşmaları, ara tatili gönüllerince eğlenerek geçirebilmeleri için karne şenliği düzenliyor.
 • Başkan Çerçioğlu, Sultanhisarlı Muhtarlarla Bir Araya Geldi İlçelerde muhtarlarla buluşmaya devam eden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Sultanhisarlı muhtarlar ve aileleriyle bir araya geldi.
 • Belediye Başkanı Yıldırımkaya Hakim Karşısına Çıktı Usulsüz işler yaptığı gerekçesi ile adı sürekli soruşturmalarla gündeme gelen Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya bu defa ihaleye fesat karıştırmak suçlaması ile yargılandığı davada hakim karşısına çıktı. Daha önce baldızının belediyeye olan kira borçlarını sildiği gerekçesi ile hakkında açılan ‘baldız soruşturması’ ile gündeme gelen Osman Yıldırımkaya bu defa Atça’daki bir ihalede 475 bin dolar haksız kazanç elde ettiği iddiasıyla yargılanıyor.
 • Arılarda Kış Bakımlarına Başlandı Aydın’da bal üreticileri, arıların olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için kış bakımlarına başlandı.
 • Başkan Çerçioğlu Sultanhisar Pazarını Ziyaret Etti Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Sultanhisar pazarını ziyaret ederek vatandaşlarla ve pazarcı esnafıyla sohbet etti. Pazardan alışveriş yapan başkan Çerçioğlu, vatandaşların Büyükşehir Belediyesi’nden taleplerini de dinledi.
 • Okuma Yazma Öğrenmek İçin Seferber Oldular Sultanhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün koordinesinde başlatılan okur-yazarlık seferberliğinin ikinci kademesine bu yıl 34 kişi katıldı. İlçedeki 7 merkezde verilen eğitimlere kimi vatandaş torunu ile kimi ise küçük çocuğu ile gelerek eğitimlerini sürdürüyor.
 • Büyükşehirden Kabaca'da Çevre Temizliği Aydın Büyükşehir Belediyesi, il genelinde sürdürdüğü temizlik faaliyetlerine Sultanhisar ilçesine bağlı Kabaca Mahallesi’nde devam etti.
 • Kaçak Afganlar Dağda Çalışırken Yakalandı AYDIN – Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde, 8 Afgan izinsiz olarak tarlada çalışırken yakalanırken; jandarma ormana kaçak diğer göçmenlerin yakalanması için çalışma başlattı.
 • Ümmet Akın, Sultanhisar'da Çilek Üreticileriyle Bir Araya Geldi AYDIN – MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümmet Akın, gerçekleştirdiği ilçe ziyaretleri kapsamında Sultanhisarlı çilek üreticileriyle bir araya gelerek, 5 yıldız kalkınma programında büyük önem verdikleri “Tarım Kenti Aydın” düşüncelerinden bahsetti.
 • Büyükşehrin Mobil Aracı Sultanhisar'da Aydın’ın ilçelerini dolaşarak vatandaşlarla bir araya gelen Aydın Büyükşehir Belediyesi bürokratları bugün de Büyükşehir Belediyesi’nin mobil aracıyla Sultanhisar’daydı.
 • Pehlivan Boğalar Atça'da Kozlarını Paylaştı Yörüklerin en önemli kültürlerinden biri haline gelen boğa güreşleri bu hafta Sultanhisar Atça Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Ege ve Karadeniz’den güreşlere katılan 134 adet pehlivan boğa kıran kırana güreşirken sabahın erken saatlerinde başlayan güreşler hava kararıncaya kadar devam etti. Güreşler sırasında bir boğanın hışmına uğrayan değnekçi yer yığıldı. Çevredekilerin yardımıyla ayağa kaldırılan şahısın durumun iyi olduğu öğrenildi.
 • Başkan Çerçioğlu, Atça Boğa Güreşlerini İzledi Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Sultanhisar Atça’da düzenlenen "Atça Boğa Güreşi’ne" katıldı. Bu yıl ikincisi düzenlenen güreşte Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen toplam 76 çift boğa kıran kırana mücadele etti.
 • 'Hemşeri Hukuku' İle Başlayan Soruşturma Ağır Cezaya Taşındı Aydın’ın Sultanhisar Belediyesinin önceki dönem Belediye Başkanı Ertegün Ünal, 5393 Sayılı Belediye Kanununun Hemşehri Hukukunu düzenleyen 13.maddesine dayanarak “Belediyeyi 975 bin 125 TL zarara uğrattığı gerekçesi ile mevcut Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya hakkında suç duyurusunda bulundu. Dosyayı inceleyip kapatan Mülkiye Müfettişleri darbe girişiminden sonra FETÖ’den KHK ile meslekten ihraç edilince yeniden incelenen dosyada yaklasik bir milyonluk kamu zararı tespit edilince olay Ağır Ceza Mahkemesi’ne taşındı
 • Ümmet Akın İlçe Ziyaretlerine Sultanhisar'da Devam Etti Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylık sürecinde çalışmalarını sürdüren Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın çalışmalarını 17 ilçe ve ilçelere bağlı mahallelerde sürdürüyor.
 • 'Gelenekten Geleceğe' Projesinde Sertifikalar Sahiplerini Buldu Aydın’ın Sultanhisar İlçesinde 2011 yılında kurulan Sultanhisar Gocabeşli Kültür, Folklor, Sanat ve Spor Kulübü Derneği’nin (GOFD) İçişleri Bakanlığı’ndan hibe desteği aldığı ve bir yıl süren ‘Gelenekten Geleceğe’ isimli projesi tamamlandı. Aydın’da bir ilk olan ve dezavantajlı çocuklar, gençler, engelliler ve bayanların genel kültür ağırlıklı olmak üzere halk oyunlarından keman kurslarına kadar eğitim aldığı projeye katılan kursiyerler sertifikalarını törenle aldı.
 • Aydın'da Susam Hasadı Erken Başladı Sıcak iklim koşullarının hakim olduğu bölgelerde yetiştirilen susamın hasadı Aydın’da da başladı. Bu yıl sıcakların daha etkili olması nedeniyle hasadın yaklaşık iki hafta erken başladığını belirten üreticiler kaliteden ve rekolteden oldukça memnun.
 • Nysa, 20 Yıllık Destek İle Hayat Buluyor Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde bulunan Nysa Antik Kenti, özel bir vakfın 20 yıldır verdiği destek ile gün ışığına çıkıyor.
 • Büyükşehir'den Atça'da Halk Konseri Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından hafta içi her gün yapılan halk konserlerine Sultanhisar’ın Atça Mahallesi’nde devam edildi.
 • Aydın'ın Doğusu Yağışa Teslim Oldu Aydın’da öğleden sonra aniden bastıran sağanak yağış, Nazilli Sultanhisar ve köşk ilçesinde etkili oldu.
 • Gülaştı; '7 Eylül, Aydın İçin Bağımsızlığın, Onurun Ve Meydan Okumanın Adıdır' AYDIN – AK Parti Efeler İlçe Başkanı Çağatay Gülaştı, Aydın’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ncı yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
 • Karacasu Ve Sultanhisar Kaymakamları Değişti İçişleri Bakanlığından, 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle 471 mülki idare amirinin yerinin değiştirildiği duyuruldu. İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, 2018 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan ya da hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 471 mülki idare amirinin görev yerleri, liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildi.
 • Aydın'da Çilek Fideleri Toprakla Buluşmaya Başladı Türkiye’nin en fazla çilek üretimi yapılan illerinin başında gelen Aydın’da çiftçinin tarlada yaklaşık 10 ay sürecek çilek macerası fidelerin toprakla buluşması ile başladı.
 • Aydın Büyükşehir, Nysa Antik Kentini Tüm Dünyaya Tanıtacak Aydın’daki kültürel mirasın korunması ve tanıtılması için projeler üretmeye devam eden Aydın Büyükşehir Belediyesi bir projeyi daha hayata geçiriyor.
 • Tarladan Sofraya Atça Karpuzu Aydın’ın Sultanhisar ilçesine bağlı Atça Mahallesi, meşhur ‘Atça Çileği’nin ardından ‘Atça Karpuzu’ ile de adından söz ettirmeye devam ediyor. Yurt içi ve yurt dışından yoğun talep gören ve yılın 12 ayında üretim yapan Atçalı çiftçinin de yüzü gülüyor. Yılda ortalama 45 bin ton üretimi ile aranan bir marka olan ‘Atça Karpuzu’, tarladan sofraya da oldukça zor şartlarda ulaşıyor.
 • İngilizler Türk Kültürü Ve El Sanatlarını Öğrendi İngilizler, Türk ve Osmanlı kültürünü öğrenmek için Sultanhisar’ı tercih etti. Aydın’ın Sultanhisar İlçesi Halk Eğitimi Merkezi tarafından hazırlanan projeler kapsamında ilçeye gelen 9 İngiliz vatandaşı, bir ay süren kursun sonunda hünerlerini de sergiledi.
 • Atça 2. Etap Kanalizasyon Hat Çalışması Yılsonuna Kadar Tamamlanacak Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğünün il genelinde uyguladığı yoğun altyapı programı çerçevesinde çalışmalar aralıksız sürüyor.
 • Şehit Ufuk Demirkıran İçin Mevlit Okutuldu Bingöl’ün Genç İlçesinde geçtiğimiz yıl terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda şehit düşen Sultanhisarlı Jandarma Uzman Onbaşı Ufuk Demirkıran için memleketinde mevlit okutuldu.
 • Kazazede Albay Özkurt'u Sevenleri Yalnız Bırakmıyor Ramazan Bayramı öncesinde geçirmiş olduğu trafik kazasından yaralı olarak kurtulan Sultanhisarlı Dr. Albay Fatih Özkurt’a geçmiş olsun ziyaretleri sürüyor.
 • Malgaç Baskını'nın 99. Yıl Dönümü İçin Tören Düzenlendi Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde Kurtuluş Savaşı sırasında Yunan karargâhı cephaneliğinin yok edilmesi ve Malgaç Köprüsü’ne ulaşımın engellenmesiyle tarihe Malgaç Baskını olarak geçen direnişin 99’uncu yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.
 • AK Parti'li Mustafa Savaş; 'Parlamenter Sistem Kriz Üretiyor' AYDIN – AK Parti MKYK üyesi ve Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri çalışmaları kapsamında Sultanhisar ilçesinde pazarcı esnafını ziyaret etti.
 • Sultanhisar Çileğinin Markalaşması İçin İmzalar Atıldı AYDIN – Adnan Menderes Üniversitesi ile Sultanhisar Kaymakamlığı arasında “Sultanhisar Çileği Markalaşma” projesi kapsamında iş birliği protokolü imzalandı.
 • Atçalı Öğrencilerden Letonya'ya Proje Gezisi Aydın’ın Sultanhisar ilçesine bağlı Atça Mahallesinde eğitim-öğretim veren Atça Anadolu Lisesi Letonya’nın Başkenti Riga’ya proje gezisi düzenledi.
 • AK Parti İl Başkanı Özmen, Sultanhisar Esnafını Ziyaret Etti AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, Sultanhisar’da pazaryerinde esnafı ziyaret etti.
 • Rehabilitasyon Merkezinde Bisiklet Mutluluğu Aydın’ın Sultanhisar ilçesine bağlı Atça Mahallesindeki Atça Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki çocuklara hediye edilen bisikletler mutluluk kaynağı oldu.
 • Başkan Çerçioğlu Açıklaması 'Aydınlılar Su Sorunu Yaşamayacak' İçme suyu yeterliliğini sağlamak ve özellikle yaz aylarında yaşanması muhtemel su sorunlarını önlemek için ASKİ ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
 • Sultanhisar'da STEM'li Uçurtma Şenliği Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde STEM Haftası kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenen ‘Uçurtmanı tasarla gel’ şenliğinde rengarenk uçurtmalar birincilik için yarıştı.
 • Tarihi Kavaklı Köyünde Bir Koca Çınar Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Tarihi Kavaklı Köy Pazarı, her hafta ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Her tezgahta başka bir hikayenin hayat bulduğu Tarihi Kavaklı Köy Pazarı’nda koca bir çınar da her hafta ziyaretçileri birbirinden taze yeşilliklerle karşılıyor.
 • Başkan Çerçioğlu, Sultanhisar Spor Ve Sosyal Tesislerinin Temelini Attı Sultanhisar’a yakışan bir tesis inşa etmek için projelendirilen Sultanhisar Spor ve Sosyal Tesisleri’nin temeli, binlerce vatandaşın katıldığı törenle Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından atıldı.
 • 'Sultanhisar Çileği'ne Coğrafi İşaret Başvurusu Türkiye’de çilek üretiminde İçel’den sonra Antallya ile ikinci sırada yer alan Aydın’da en fazla çilek üretimi yapılan yer olan Sultanhisar, çileğini markalaştırmak ve coğrafi işaret için çalışma başlattı.
 • Belediye Başkanı Yıldırımkaya'ya 'Sahte Evrak Ve İhaleye Fesat' Soruşturması Aydın’ın Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya’nın başı dertten kurtulmaz hale geldi. Daha önce zimmet, baldızının belediyeye olan kira borçlarını sildiği gerekçesi ve imar konularında çeşitli soruşturmalar geçiren Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya şimdi de ‘İhaleye fesat karıştırma ve sahte evrak düzenleme’ suçlarını işlediği gerekçesi ile mahkemelik oldu.
 • Dağların Şifalı Bitkileri Tarihi Kavaklı Köy Pazarında Aydın’ın Sultanhisar ilçesine 8 kilometre mesafedeki Kavaklı Mahallesi’nde kurulan Tarihi Kavaklı Köy Pazarı’nda, mahallelinin dağlardan topladığı şifalı otlar her pazar vatandaşlarla buluşuyor. Onlarca çeşit bitkiyle ot festivallerini aratmayan pazar, vatandaşlar tarafından da ilgiyle geziliyor.
 • Aydın'da Yaz Çileği Hasadı Başladı Aydın’da havaları n ısınması ile birlikte çilek hasat sezonu da başladı. Aydın’ın Sultanhisar İlçesi’nde halde çilek hareketi yaşanmaya başladı. Mevsim şartlarının şu an itibariyle çilek üretimi için oldukça uygun gittiğini belirten üreticiler, şu an da halde çileği toptan 3,5-4 TL’den sattıklarını perakende satışların ise 5-6 TL olduğunu belirttiler.
 • Önce Tanıyacak, Sonra Tanıtacaklar Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde Kaymakamlık tarafından başlatılan tanıtım projesinde öğrenciler gönüllü tanıtım ve kültür elçisi oldu.
 • Atça Yeni Hal Tesisine Kavuştu Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, beş ay önce temeli atılan Atça Hal Tesislerinin açılışını kadınlarla birlikte gerçekleştirdi. Açılış töreninde kadınlara teşekkür eden Başkan Çerçioğlu, “Atça Hali sizler için çok önemli. Emeğinizin bereketli olmasını, bol kazançlar getirmesini diliyor ve Atça Halinin Türkiye’ye açılan kapı olduğunu belirtmek istiyorum” dedi.
 • Atça Hal Tesisi'nde Kuralar Çekildi Geçen yıl eylül ayında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından temeli atılan Sultanhisar Atça Hal Tesisi’ndeki işyerlerinin kura çekimleri yapıldı. Kura çekimi Sultanhisar Noteri’nin huzurunda gerçekleştirildi. Yeni yerlerine yerleşecek olan 30 işletme sahibine yer teslimlerine yakın zamanda başlanacak.
 1  2  ...  6  7 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !